Ana içeriğe atla
Etkinlik Tarihi
24.05.2022

      

22

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi müdürü Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Bahadır DEMİR tarafından Novum Structures Yapı A.Ş. çalışanlarına “İş Yerinde Fiziksel Ergonomi ve Sağlıklı Yaşam Egzersizleri” konulu eğitim verildi. Eğitim ofis çalışanları ile üretim departmanında çalışanlara, çalışma ortamlarına uygun olarak iki ayrı oturum halinde gerçekleştirildi.

Eğitimde, Novum Structures Yapı A.Ş.’de ofis ve üretim departmanı çalışanlarına iş yeri ergonomisi, çalışanlarda sık görülen kas-iskelet sistemi problemleri, koruyucu egzersiz konuları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Uzun süre masa başı işlerde çalışan ya da üretim departmanında aktif rol oynayan şirket çalışanlarının, yapılması muhtemel hatalı duruş ve hareketlerden kaçınmaları gerekliliğine dikkat çekildi.

Ofis çalışanlarında bel ve boyun hastalıklarıyla sık karşılaşıldığını belirten DEMİR, ergonomik çalışma ortamı ve kas-iskelet problemlerine karşı koruyucu egzersizlerle birlikte oluşabilecek hasarların en aza indirgenebileceğini vurgulandı. Çalışma ortamlarında uygun ergonomik koşulların sağlanması ile çalışanların veriminin, iş tatmininin ve memnuniyetinin artacağı ve iş hastalıklarının önüne geçilebileceği eklendi.

Oğuzhan B. Demir, çalışanlara sağlıklı yaşam için düzenli fiziksel aktivitenin önemini ve yapılması gerekli olan egzersizlerin özelliklerini anlattı.

Novum Structures Yapı A.Ş genel müdürü Sn. Atilla Yılmaz, gerçekleştirilen eğitim sonrası Oğuzhan B. Demir’e vermiş olduğu faydalı bilgiler için tüm çalışanlar adına teşekkür etti.